Kreatywnie z komputerem w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku

W Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku, w ramach Pilotażowego wdrożenia programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowację pedagogiczną „Kreatywnie z komputerem” i w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej w dniach 5-11.10.2016 r. odbyła się Godzina Kodowania

Przez wiele lat uczyliśmy młodzież naszego gimnazjum języka programowania Logo Komeniusz. Ten program ma wiele zalet ale i sporo wad. Jedną z nich jest uczenie się komend na pamięć, tylko jeden żółw, brak dodawania dźwięku i animacji do aplikacji. Teraz oprócz programu Logo chcemy prowadzić inne sposoby programowania, które posiadają wszystkie te cechy, których brakowało w Logo Komeniuszu.

Skorzystaliśmy z możliwości jaką daje Godzin Kodowania. Ta aplikacja pokazuje programowanie w postaci wizualnej, łamigłówek, gier i kursów oraz wyjaśnia kody i pokazuje, że każdy może nauczyć się podstaw programowania w sposób łatwy i ciekawy. Dwanaście klas naszego gimnazjum wykonało zadania samouczka ze strony www.code.org wypełniając zadania aplikacji Star Wars czyli budowanie galaktyki za pomocą kodu, Minecraft – uczniowie zaprogramowali swoją wersję tej gry ze zwierzętami i ich wrogami, Code with Anna and Elsa gdzie uczeń wykonywał płatki śniegu.

Posted on