„Programowaniem w przyszłość”- realizacja innowacji pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie

W dniach od 15 do 23 października był obchodzony Europejski Tydzień Kodowania – Code Week. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w tej inicjatywie w ramach zajęć koła komputerowego. W zajęciach uczestniczyli także dorośli. Uczniowie mieli możliwość przyprowadzenia na warsztaty jednej osoby dorosłej ze swojej rodziny. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy założyli swoje konta na stronie code.org i rozpoczęli wykonywać zadania w celu osiągnięcia certyfikatu. Każdy uczestnik zajęć był indywidualnie instruowany.

Podczas warsztatów online, które odbyły się 19.10.2016r. uczniowie klasy VI dowiedzieli się, w jaki sposób można rozpocząć swoją przygodę z programowaniem bez użycia sprzętu. Uczniowie zostali zaangażowani w cykl zabaw logicznych. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem uczniów, którzy po zajęciach sami wymyślali zadania dla uczniów klas młodszych.

W  klimacie iście świątecznym uczniowie i ich najbliżsi dorośli korzystali z kolejnych warsztatów kodowania. Wydarzenie odbyło się 6.12.2016r. w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). Tym razem zajęcia odbyły się w formie rywalizacji- „ Kto pierwszy zdobędzie certyfikat”. Wszyscy uczestnicy byli zafascynowani kolejnymi zadaniami i bardzo sprawnie pracowali.

Podczas zajęć komputerowych uczniowie uczestniczą w konkursach- tworzą swoje projekty w programie scratch. Dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody.

Dzięki innowacji wprowadzania programowania uczniowie klasy IV rozwijają swoje myślenie logiczne w bardzo przyjazny sposób. Zastosowanie rywalizacji między projektami mobilizuje uczniów do włożenia większego nakładu pracy i osiągania lepszych efektów.

Posted on